اولین دوره هم اندیشی "زن رمز موفقیت و خوشبختی" برگزار شد

نشریه روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در شماره 108 این نشریه در دی ماه 1395 در گزارشی به اختتام فصل اول دوره هم اندیشی "زن رمز موفقیت و خوشبختی" پرداخته است.

 

آشنایی با گروه بانوان فرهیخته تهران جنوب، تاریخچه و اهداف

نشریه روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در شماره 108 این نشریه در دی ماه 1395 به بیان و تشریح تاریخچه و اهداف شورای بانوان فرهیخته پرداخته است.

  • 1
  • 2

 

دکتر دانشیان: استقبال از نقش مؤثرزنان درآموزش عالی در پرتو پیروزی انقلاب اسلامی

فصل دوم فعالیتهای شورای بانوان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب با حضور ریاست، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و جمعی از بانوان همکار در این واحد دانشگاهی؛ آغاز شد.
این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا گل محمدی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد شروع شد.
ایشان ضمن گرامیداشت ایام ا... دهه مبارک فجر با تجلیل از مقام شامخ زنان؛ حاضرین را به خودشناسی و تمرین های دوری از غیبت و دروغ دعوت کرد و گفت: زن و مرد دارای جایگاه متفاوتی نیستند و جایگاه هر دو بعنوان یک انسان واحد مورد نظر است و دین اسلام بین زن و مرد در موضوع راهیابی به کرامت دینی فرقی نگذاشته و ملاک را تقوا و پرهیزگاری می داند.
وی به مقام شامخ زن در نقش مادر اشاره کرد و گفت: در اسلام مادر موجودی است که با نگاه و محبت و نوازش های خالصانه خود می تواند یک انسان خوشبخت، نیکوکار و با روح بلند را تحویل جامعه بدهد.
در ادامه دکتر بهروز دانشیان ریاست واحد تهران جنوب نیز ضمن تبریک ایام ا... دهه مبارک فجر از تشکیل شورای بانوان فرهیخته در این واحد دانشگاهی ابراز خرسندی کرد و گفت: در پرتو پیروزی انقلاب اسلامی زمینه های مناسبی برای استقبال از زنان در آموزش عالی و ایفای نقش مؤثر زنان متخصص در عرصه های مختلف فراهم شد؛ اما باز هم علیرغم افزایش کمی و رشد آماری دانشجویان دختر در رقابت تنگاتنگ ورود به دانشگاه، موانع و مشکلاتی در چشم انداز آموزش عالی زنان و بهره گیری از توانمندی های آنان ملاحظه می شود بنابراین باید با در نظر گرفتن جایگاه زنان در نظام اسلامی و شناخت موقعیت کنونی آنان، به گونه ای برنامه ریزی شود که امکان پرورش کامل استعدادهای آنها مهیا شود و با کاهش فاصله علمی و مدیریتی زنان و مردان از قابلیت های آنان برای حل مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بهره برد.
سپس دکتر فرانک فیضی عضوشورای تخصصی بانوان فرهیخته استان تهران و عضو هیأت علمی گروه مهندسی معدن واحد تهران جنوب تاریخچه فعالیت های حوزه شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی و نحوه شکل گیری شورای استانی را بیان کرد و برنامه های زیربنایی و ساختاری گروه بانوان فرهیخته واحد تهران جنوب را عنوان نمود و خواستار حمایت و پشتیبانی ریاست این واحد دانشگاهی از مشارکت بانوان در این فعالیت ها شد.
جلسه با ذکر فاتحه و صلوات به روح پر فتوح امام راحل (ره) و آیت ا... هاشمی رفسنجانی (ره) به پایان رسید.

(منبع: http://women.azad.ac.ir)

  • 1486295142-img-3909
  • 1486295241-img-3880
  • 1486295255-img-3858
  • Untitled
  • 1486295271-img-3936
  • 1486295291-img-3865

عضویت در شورای تخصصی زنان فرهیخته استان تهران

عضو هيات علمي گروه مهندسي معدن واحد تهران جنوب به عضويت شوراي تخصصي زنان فرهيخته استان تهران منصوب شد.
به موجب اين خبر دكتر احمد شمس دبير هيات امنا و سرپرست دانشگاه ازاد اسلامي استان تهران طي حكمي دكتر فرانك فيضي رئيس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد تهران جنوب را به عنوان عضو شوراي تخصصي زنان فرهيخته استان تهران منصوب كرد.
در اين حكم امده است:
سركار خانم دكتر فرانك فيضي عضو محترم هيات علمي واحد تهران جنوب
نظر به تخصص، تعهد و تجارب ارزنده سركار به موجب اين حكم به عنوان عضو شوراي تخصصي زنان فرهيخته استان تهران منصوب ميشويد. اميد است با توكل به خداوند متعال و با صداقت، امانتداري و قانونمندي در انجام امور محوله موفق باشيد.

لازم به ذكر است در همين راستا، دكتر فيضي از تاريخ بيست و نهم تير ماه تا كنون، تعداد هفده هم انديشي با عنوان:زن، رمز موفقيت و خوشبختي برگزار كرده است.
اين جلسات هرهفته سه شنبه ها از ساعت ١٤:٣٠الي١٦در اتاق جلسات معاونت پژوهشي، ساختمان ستادي ايرانشهر، طبقه هفتم برگزار ميشود.

(منبع:خبرگزاری آنا - 4 دی 1395)

  • dr-feizi2
  • photo2016-12-2609-21-59